Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları

Kudret narı faydaları nelerdir?

Kabakgiller familyasından olan kudret narı birçok hastalığı önleyerek şifa kaynağı olan meyvedir. Başta mide ve bağırsaklar olmak üzere birçok faydası bulunur. Kudret narının başlıca faydaları şunlardır:

•    Ciltte ortaya çıkan yanıklara, yaralara iyi gelir ve bu yaraları kısa sürede iyileştirmektedir.
•    Sinir sistemi fonksiyonlarını düzenler
•    Kudret narı, bağırsak ve mide rahatsızlıklarını önleyerek tedavi eder
•    Kolit ülser ve gastrit hazımsızlık, kabızlık, bağırsak tembelliği gibi sorunları gidermektedir
•    Sedef egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir
•    Karaciğer sağlığına iyi gelir antibiyotik özelliği bulunmaktadır
•    Tümör oluşumuna ve büyümesine eksisi vardır
•    Bağışıklık sistemini güçlendirerek kan şekerini düzenleyici etkisi vardır
•    Kudret narı diyabet hastaları için önerilmektedir. Düzenli kullanıldığında fayda sağlamaktadır
•    Kudret narının içerisinde çeşitli protein ve vitaminler bulunmaktadır. Bu yüzden guatr hastalığının, yüksek iltihap ve enfeksiyon oluşumlarını önlemektedir
•    Kudret narı eklem ve kas ağrılarını azaltır.
•    Kudret narı solunuma oldukça iyi gelmektedir.
•    Kudret narı kemik ve cilt sağlığına iyi gelir.
•    Cinsel sorunlar için oldukça faydalıdır. Kudret narının cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır.
•    Güneş ışınlarından oluşan cilt ve deri hastalıkların tedavisinde yararlıdır
•    Deri enfeksiyonlarında ve cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.
•    Kudret narı, tümör oluşumunu engeller
•    Kanser hücrelerinin oluşmasını engeller, kanserli hücrelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır
•    Kudret narı, kan şekeri dengesini sağlar.

Kudret Narı Aç Mı Tok Mu Tüketilmeli?

Kudret narı aç mı tok mu tüketilmeli? Kudret narının sabahları aç karnına tüketmek daha yararlı olmaktadır. Fakat gün içerisinde de tüketilmektedir. Kudret narının içinde kırmızı çekirdekleri vardır. Bunları çıkardıktan sonra bir su bardağı bal ekleyerek karıştırın. Daha sonra her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. Ayrıca kudret narı zeytinyağı ile de karıştırılarak tüketilebilir. 

Kudret Narı Bağırsaklara İyi Gelir Mi?

Kudret narı bağırsaklara iyi gelir mi? Kudret narı bağırsak ve mideye oldukça iyi gelen bir meyvedir. Bağırsakta ve midede bakteri üremesini önler. Kudret narı c vitamini deposudur. Hastalıklara karşı vücut direncini artırmaktadır. Bağırsak ile birlikte sindirim sistemi hastalıklarına oldukça iyi gelmektedir. Bağırsak florasını dengeler. Bağırsak sağlığını korur.  Düzenli olarak kudret narı kullanıldığında hem bağırsak hem de midede çıkan sorunlarda oldukça etkilidir.

Kudret Narı Basura İyi Gelir Mi?

Kudret narı basura iyi gelir mi? Sorusu sıkça sorulmaktadır. Kudret narı şişliklerin inmesine yardımcı olan bir meyvedir. Basura da oldukça iyi gelir. Birçok hastalığı önleyen şifalı bir meyvedir.

Kudret Narı Cilde İyi Gelir mi?

Kudret narı cilt üzerinde oldukça önemli etkilere sahiptir. Ciltte ortaya çıkan yanıklara, yaralara iyi gelir ve bu yaraları kısa sürede iyileştirme özelliği vardır. Kudret narı cilde iyi gelir mi? Ciltteki sedef ve egzama gibi hastalıklarda kudret narı oldukça yararlı olmaktadır. Kudret narının içerisinde yüksek oranda c vitamini vardır. Kudret narını cildinizdeki sorunlu olan bölgeye sürerek uygulayabilirsiniz.

Kudret Narı Çiğ Tüketilir Mi?

Kudret narı nasıl tüketilir? Kudret narı çiğ tüketilir mi? Soruları ürünün faydalarını merak edenler tarafından sıkça sorulmaktadır Kudret narının tadı acı ve keskindir. Bu yüzden kudret narı çiğ olarak tüketilmez. Kudret narı bağırsak ve mide olmak üzere sindirim sistemi için oldukça yararlı olan bir meyvedir c vitamini açısından oldukça zengindir. Kudret narı nasıl tüketilmelidir? Kudret narı çiğ tüketilmez. Kudret narını taze meyve olarak tüketmek önerilir. Bir çatal yardımı ile ezilerek püre haline getirilir. Daha sonra bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırılır. Sabahları bir tatlı kaşığı kadar tüketmek önerilir.

Kudret Narı Ekstraktı Nedir?

Kudret narı ekstraktı nedir? Kudret narı ekstraktı kudret narından üretilen ve kabakgiller familyasından olan bir üründür. Yani kudret narının özü olmaktadır. Yemeklerden 1 saat önce tüketilmesi önerilmektedir.

Şeker Hastaları İçin Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Şeker hastaları için kudret narı nasıl kullanılır? Kudret narı şeker hastalığı, diyabete oldukça yararlı olan bir meyvedir. Fakat doğru tüketilmesi oldukça önemlidir. Kudret narının içerisine bal karıştırma ile tüketilme yöntemi şeker hastaları için uygun uygun değildir. Şeker hastaları kudret narını tüketirken kudret narını zeytinyağı ile karıştırarak tüketmeleri önerilmektedir. Kudret narının çekirdekleri temizlendikten sonra zeytinyağı ile karıştırılır. Zeytinyağı içerisinde kudret narı bekletilir ve bu karışımı aç karnına yemeklerden önce tüketmek şeker hastaları için önerilmektedir. Bununla birlikte eğer şeker hastaları ilaç kullanıyor ya da düşük kan şekerine sahip ise risk grubunda oldukları için mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Etiketler: Kudret Narı
Mayıs 07, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı