Zeytinyağlı Kudret Narı

Zeytinyağlı Kudret Narı

Tüm hastalıklara şifa olan zeytinyağlı kudret narı antioksidan bir yapıya sahiptir ve her evde olması, düzenli tüketilmesi gereken önemli bir meyvedir. Hem sağlık açısından hem de vitamin takviyesi açısından büyük getirileri olan kudret narı, insan vücuduna gerekli olan tüm minerali bir seferde sağlamaktadır. Mucizevi bir meyve olarak bilinen ve ender rastlanan kudret narı ile birçok hastalığa karşı koymak ve birçok hastalığı atlatmak mümkündür. Doğal ve gerçek bir vitamin deposudur. Vücudun çoğu gereksinimini karşılar ve dinç kalmayı sağlar. Günde bir bardak tüketilmesi karaciğeri temizler ve bu yönüyle de büyük bir öneme sahiptir.

Zeytinyağlı Kudret Narı Nasıl Yapılır?

Vücut için oldukça gerekli olan ve düzenli tüketilmesi halinde birçok hastalığa iyi gelen zeytinyağlı kudret narı yapmak çok kolaydır. Öncelikle kudret narlarının toplanması ya da temin edilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu kudret narını iyice yıkamak gerekmektedir. Narı iyice yıkadıktan sonra sapları çıkartılır. İçerisindeki kırmızı çekirdekler çıkartılır. Bu aşamada kudret narını ister rendeleyerek ister mutfak robotu kullanarak isterseniz de bıçakla küçük parçalara ayırabilirsiniz. Daha sonra bu parçaları bir kavanoza nakletmeniz gerekir ve üzerine de zeytinyağı eklemeniz gerekecektir. Bir ay olgunlaşmasını bekledikten sonra tüketime uygun hale gelecektir.

Zeytinyağlı Kudret Narı Buzdolabında Saklanır Mı?

Kudret narı buzdolabı haricindeki serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmelidir. Buzdolabında saklanması ve sonra tekrar oda sıcaklığında bir alana alınması yapısını bozacağı için faydasını yitirmesine yol açacaktır. Bu yüzden kudret narları buzdolaplarında değil, başka serin ve kuru yerlerde saklanmalıdırlar. Zeytinyağlı kudret narı balkon ya da merdiven altı gibi serin alanlarda kolaylıkla muhafaza edilebilirken buzdolabında bu mümkün değildir. Kudret narının yapısı bozulacağı için buzdolabında saklanması tavsiye edilmez. Bu bakımdan kudret narı daha başka serin alanlarda muhafaza edilmelidir. 

Zeytinyağlı Kudret Narı Mide İçin Nasıl Kullanılır? 

Vitamin ve mineral deposu kudret narı, mide için ve mide hastalıklarının tedavisi için oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun sebebi kudret narı içeriğinin tam bir antioksidan kaynağı olması ve mikroplara karşı savaş açmış olmasıdır. Ülser, gastrit vb mide sorunları olanlara sıklıkla tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Midedeki bakterilerin sayısını azaltarak üremelerini durduran kudret narı, aynı zamanda kanserli hücrelerin yayılmasını da önlemektedir. Mide rahatsızlığı olan kişiler zeytinyağlı kudret narı tüketimini sabah ve akşam yemeklerden önce bir tatlı kaşığı alarak rutin haline getirmelidirler. Bununla birlikte macun, kapsül ve tek başına tüketimini de ihmal etmemeliler. Böylece midedeki asit dengesi sağlanır. Ülser, gastrit, yara ve enfeksiyon sorunlarının önüne geçilir. Düzenli tüketiminde olumlu sonuçlar sağlar ve içeriğindeki mineraller ile hastalık sonrası mide onarımını oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirir. 

Zeytinyağlı Kudret Narı Ne Kadar Dayanır? 

Kudret narı yapıldıktan sonra oldukça uzun bir süre bekletilmeli ve zeytinyağının içinde dağılana kadar tüketilmemelidir. Ağzı sıkıca kapalı bir şekilde bekletilen ve serin bir yerde muhafaza edilen kudret narı uzun yıllar boyunca dayanır. Buzdolabına kaldırılmadığı sürece bozulmaz. Aşırı sıcak bir ortamda bekletilmediği sürece zarar görmez. Kuru ve serin bir ortamda istediğiniz süre boyunca muhafaza edebilirsiniz. Zeytinyağlı kudret narı bu özelliği ile uzun süre boyunca düzenli olarak tüketilebilmektedir. Bu sayede birçok fayda sağlar ve vaktinden önce kapağı açılmadığı takdirde ya da buzdolabı gibi havasının aniden değiştiği alanlarda saklanılmadığı takdirde bozulmayacaktır. Dayanıklı bir meyvedir. 

Zeytinyağlı Kudret Narı Neye Yarar? 

Kudret narı tam anlamıyla insan vücuduna enerji veren, bağışıklık sistemini güçlendiren, mikrop ve enfeksiyonlara karşı koruyan, tüm hastalıklara şifa olan bir meyvedir. Bunun yanında cilt için de sedef ve egzamaya iyi gelmektedir. Kudret narı düzenli tüketildiğinde akciğerleri temizler. İç organları mikroplardan arındırır ve doğal bir antioksidan oluşuyla kansere karşı savaş açar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra vitamin, mineral ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan bu meyve, vücut direncini yükselterek güne daha enerjik başlamayı ve daha dinç sürdürmeyi sağlamaktadır. Zeytinyağlı kudret narı bu yüzden oldukça düzenli bir şekilde tüketilmesi gereken vücut için en faydalı yiyecekler arasında yer alan bir meyvedir. Düzenli tüketilmeli ve buzdolabı haricindeki serin ve soğuk alanlarda muhafaza edilmelidir. 

Etiketler: Kudret Narı
Mayıs 07, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı